Co trzeba zdjąć?

www.gpwnagpw.pl vitapp.com.pl Konfekcja łazienkowa

Saunę można wynająć z gronem znajomych lub wybrać się na kąpiel dostępną publicznie. W tym drugim wypadku nie każdy czuje się swobodnie. Obawy wiążą się oczywiście z nagością.

Czy faktycznie kąpiel w saunie wymaga zrzucenia z siebie wszystkich ubrań? Najprostsza i najtrafniejsza odpowiedź brzmi: tak. Nie jest to dobra wiadomość dla osób wstydliwych. Niemniej jednak warto pamiętać, że w saunie nagość jest czymś normalnym, a w środku spotkać można osoby prezentujące bardzo różne sylwetki.

Nie musimy więc wstydzić się własnych kształtów. Warto przełamać tę barierę dla korzyści zdrowotnych, które płyną z sauny. Niemniej jednak, jeśli wstyd lub poglądy nie pozwalają nam na obnażanie się, możemy zabrać ze sobą dodatkowy ręcznik.

Część użytkowników saun owija się ręcznikiem i w ten sposób korzysta z komory grzewczej. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale z pewnością nie będzie też szkodliwe. Poza tym, powinniśmy pamiętać, by zdjąć z siebie różne dodatki, taki jak zegarki, bransolety czy naszyjniki.

Zostawić możemy jedynie zegarek w plastikowej obudowie. Nie musimy też pozbywać się szkieł kontaktowych.