Czego nie robić w saunie?

https://tanieobrusy.pl/120-obrusy-okragle płytki ścienne do łazienki

Sauna sprzyja dobremu samopoczuciu i lepszemu zdrowiu. I właśnie w takich celach powinna być wykorzystywana. Niestety wiele osób, które mają tylko ogólne pojęcie o saunie, źle rozumie istotę tej formy rekreacji. W efekcie wykorzystują kąpiel w niewłaściwy sposób. Czego więc nie robić w saunie? Przede wszystkim, warto pamiętać, że kąpiel w saunie jest kąpielą tylko z nazwy.

To znaczy, że nie ma wiele wspólnego z oczyszczania ciała środkami chemicznymi, jak to mamy w zwyczaju robić we wannie czy pod prysznicem. Nie zabieraj do sauny żadnego mydła czy żelu. To nie jest właściwe miejsce do takich zabiegów higienicznych. To samo dotyczy pielęgnacji ciała przy pomocy kremów i maści. Wysokie temperatury w saunie nie sprzyjają użytkowaniu takich środków.

Możemy sobie tylko zaszkodzić. W saunie nie powinniśmy też podejmować zbyt dużego wysiłku. Siedzenie lub leżenie na ławkach to właściwa forma spędzania czasu w tym miejscu. Osoby, które lubią wyzwania mogą wybrać się na jogę w saunie. Tam pod okiem instruktora wykonuje się bezpieczne dla zdrowia ćwiczenia.