Hotel Burj al-Arab, czyli luksus w najwyższej postaci

Burj al-Arab to jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie i w Dubaju. Przypominający żagiel, wysoki na 321 metrów wieżowiec to najdroższy hotel świata. Jego budowę rozpoczęto w 1994 roku, a zakończono w 1999 roku. Luksus wnętrz sprawia, że hotel ocenia się na siedem gwiazdek przy pięciostopniowej skali.

Hotel znajduje się na sztucznej wyspie. W Burj al-Arab nie ma zwykłych pokoi, a 202 apartamenty. Każdy gość musi przestrzegać określonego dress-code. Koszt najtańszego apartamentu to około 5929 dolarów za dobę.

Goście mogą wprost opływać w luksus, wybierać z 17 rodzajów poduszek do spania, kołder puchowych i pościeli z egipskiej bawełny. Mają do dyspozycji dwa baseny, pomieszczenia lecznicze, pokoje z masażami, solarium, jacuzzi i saunę, studio fitness, bibliotekę i muzeum. Na terenie budynku znajdują się wykwintne restauracje, a jedna z nich zawieszona jest w dobudówce 200 metrów nad poziomem morza. Hotel zdobią złożone fontanny i kaskady wodne, a nocą budynek oświetlany jest stale zmieniającymi się kolorami.