Jak zaprojektować łazienkę? Porady

kasy fiskalne online gliwice Dekoracje i ozdoby

Łazienka to dość szczególne miejsce w każdym domu bądź mieszkaniu. Niekiedy z jej projektem wiąże się wiele problemów. Po pierwsze spowodowane jest to dość wysokimi kosztami, a co za tym idzie – ich cięciu. Z drugiej strony łazienka to miejsce intymne, prywatne, sanitarne. Jej poprawne zaaranżowanie wiąże się więc z niemałym wyzwaniem, ponieważ spełnia szczególnie ważne funkcje, jedną z nich jest chociażby odpoczynek i relaks w kabinie prysznicowej, czy też wannie.

Istnieje kilka żelaznych zasad, dzięki którym można uniknąć błędów aranżacyjnych tego typu pomieszczeń. Warto stosować się do niżej wymienionych porad:

  • Z reguły w łazience znajdują się nie tylko kosmetyki, czy sprzęty sanitarne. W takim pomieszczeniu znajdziemy również produkty chemiczne, takie jak: proszki do prania, kapsułki, czy płyny do płukania. Często w łazience stoi również pralka, a nad wanną wiszą wszystkim znane sznurki do suszenia ubrań. Te wszystkie elementy sprawiają, że pomieszczenie to stanie się mocno przytłoczone.

    Warto zastanowić się w jaki sposób i gdzie można przechowywać te wszystkie produkty – lepiej, aby nie były widoczne. Najlepszym rozwiązaniem jest wydzielenie specjalnego schowka w mieszkaniu, który będzie służył tej funkcji;

  • Jak łazienka to kafelki – tylko jakie? Problem ten bardzo łatwo jest rozwiązać, stosując się do jednej, najważniejszej zasady. W małych łazienkach raczej unika się ciemnych kafelek i przedmiotów, zastępując je jasnymi, odbijającymi światło. W dużych pomieszczeniach można szaleć – ponieważ optyczne zmniejszenie nie gra tu ważnej roli;
  • Wanna i prysznic – odwieczne przeciwieństwa. Pierwsza sprawdza się zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach.

    Wszystko jednak zależy od odpowiedniego ustawienia pod węzeł sanitarny, ale i zarówno wielkości. Prysznic to rozwiązanie uniwersalne i bardziej funkcjonalne. Dzięki niemu oszczędza się wodę, a dzięki współczesnym rozwiązaniom – może być nawet elementem dekoracyjnym (np. dzięki szklanym drzwiom).

.