Kiedy poprosić o pomoc sąsiada?

https://icomms.pl/komunikacja-wewnetrzna-w-nowoczesnej-organizacji/ https://www.viavac.pl/szklo/

Kiedy uzmysławiamy sobie, że nasi bliscy, ze względu na podeszły wiek, potrzebują opieki i pomocy, staramy się zrobić wszystko, by zapewnić im jak najlepsze warunki. Jeśli mieszkamy niedaleko od siebie, znajdujemy się w dość komfortowej sytuacji. Nie zawsze jednak możemy cieszyć się tak dogodnymi warunkami. W przypadku, gdy mieszkamy od siebie daleko, czasem warto poprosić o pomoc sąsiada. Kiedy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, zyskamy pewność, że nasi bliscy w każdej chwili będą mieli niezbędną pomoc blisko siebie.

Warto powierzyć mu nie tylko opiekę, ale także swój telefon kontaktowy. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco uzyskiwać informacje na temat tego, co dzieje się u naszych rodziców czy dziadków. Sąsiedzi, uprzedzeni o takiej potrzebie, z pewnością chętnie wesprą naszych bliskich w codziennych czynnościach i będą dbali o to, by niczego im nie zabrakło. Oczywiście, choć zdarzają się ludzie o złotych sercach, nie możemy liczyć na to, że będą opiekować się członkami naszej rodziny za darmo. Dobrze jest zawczasu ustalić kwotę choćby symbolicznego wynagrodzenia za podejmowane czynności.

Nawet jeśli sąsiedzi nie oczekują zapłaty, z przyzwoitości dobrze jest od czasu do czasu z własnej woli zaoferować im drobny upominek.