Wszystko o cateringu

https://www.opakowaniaok.pl/136-ekologiczne-i-biodegradowalne catering na targi poznań

Prawie każdy z nas zetknął się z popularnym terminem cateringu. Nie każdy jednak do końca zdaje sobie sprawę z tego, czym tak właściwie jest catering. Najczęściej zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to usługa polegająca na dostarczaniu posiłków, jednak warto nieco bardziej zgłębić ten interesujący temat.

Czym jest catering?

Catering w najprostszym ujęciu jest usługą polegającą na dostarczaniu klientowi posiłków. Niezwykle ważne w cateringu jest to, że posiłki powstające w ramach tej usługi, są przygotowywane w miejscu prowadzenia działalności firmy cateringowej. Catering nigdy nie jest przygotowywany na zapleczu gastronomicznym sali weselnej, czy bankietowej, na której odbywa się przyjęcie klienta wynajmującego catering. Catering jest usługą, która polega na przygotowaniu, a także dostarczeniu zamówionych przez klienta potraw.

Catering jest najczęściej zamawiany na okoliczność przyjęć i uroczystości rodzinnych, wesel, imprez firmowych, szkoleń, konferencji, jak również wydarzeń sportowych, czy kulturowych. Coraz częściej z usług cateringu korzystamy na co dzień, mając do nich dostęp w szkole, na uczelni, jak również w pracy. Coraz większa liczba osób decyduje się także na catering dietetyczny. To usługa dzięki której otrzymujemy posiłki dostosowane do potrzeb naszego organizmu. Współcześnie najbardziej znanym kierunkiem działalności cateringowej jest catering komercyjny. Warto jednak nadmienić, że usługa ta może przybierać inną formę określaną mianem cateringu socjalnego. W cateringu można także rozróżnić dwie metody podawania posiłków.

Na rynku funkcjonują firmy świadczące usługę cateringu linii wyłącznie zimnej, cateringu linii wyłącznie gorącej, jak również firmy, które świadczą usługę zarówno linii zimnej, jak i gorącej.