Wybór pielęgniarki lub opiekuna tymczasowego

Wybór pielęgniarki lub opiekuna tymczasowego

12 lutego 2019 Wyłącz przez Pamela
www.janina.rybnik.pl

Czasem zdarza się tak, że senior czy seniorka nie potrzebuje całodobowej opieki specjalisty, ale tylko w czasie, kiedy przebywamy poza domem, na przykład w pracy. W takim przypadku najlepszym wyjściem jest wynajęcie opiekuna tymczasowego, z którym można ustalić godziny lub dni jego obecności w naszym domu i opieki nad osobą starszą.

W ten sposób minimalizujemy koszty, a jednocześnie zapewniamy bliskiej nam osobie fachową opiekę w czasie naszej nieobecności. Jeśli zdecydujemy się zapewnić taką pomoc starszej osobie, możemy liczyć również na pomoc tak zwaną „natychmiastową”, dzięki której nasza opiekunka dotrze do nas w przeciągu godziny w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia seniora lub seniorki.

Taki opiekun może wykazać się wiedzą medyczną, ale również znajomością postaw psychologii i pedagogiki, dzięki którym będzie w stanie dotrzeć do bliskiej nam efektywnej niż my. Pozostawiając starszą osobę pod opieką wykwalifikowanej pielęgniarki lub opiekuna, możemy mieć pewność, że będzie w dobrych rękach.