Wybór pielęgniarki lub opiekuna tymczasowego

www.janina.rybnik.pl produkcja filmow reklamowych

Czasem zdarza się tak, że senior czy seniorka nie potrzebuje całodobowej opieki specjalisty, ale tylko w czasie, kiedy przebywamy poza domem, na przykład w pracy. W takim przypadku najlepszym wyjściem jest wynajęcie opiekuna tymczasowego, z którym można ustalić godziny lub dni jego obecności w naszym domu i opieki nad osobą starszą.

W ten sposób minimalizujemy koszty, a jednocześnie zapewniamy bliskiej nam osobie fachową opiekę w czasie naszej nieobecności. Jeśli zdecydujemy się zapewnić taką pomoc starszej osobie, możemy liczyć również na pomoc tak zwaną „natychmiastową”, dzięki której nasza opiekunka dotrze do nas w przeciągu godziny w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia seniora lub seniorki.

Taki opiekun może wykazać się wiedzą medyczną, ale również znajomością postaw psychologii i pedagogiki, dzięki którym będzie w stanie dotrzeć do bliskiej nam efektywnej niż my. Pozostawiając starszą osobę pod opieką wykwalifikowanej pielęgniarki lub opiekuna, możemy mieć pewność, że będzie w dobrych rękach.